1 hodnocení

Cínie Oklahoma Salmon

50 semen

Skladem (>5 ks)
Kód: 2136
59 Kč
Kategorie: Louky květ
Cínie Oklahoma Salmon
Novinka Nemořeno

Cínie nejsou mrazuvzdorné a nemají rády nízké teploty, proto doporučujeme s výsevem nepospíchat. Dražší druhy cínií (Zinderella, Cupcakes, Queen, ...) raději předpěstovat v sadbovači a pak přesadit do záhonů, levnější druhy (Super Yoga, Cresto, ...) můžete sít rovnou do záhonu.

V obou případech, ale až po posledních mrazech (polovina května). Skutečně počkejte, až pomine riziko mrazů a zároveň se trochu oteplí. Nízké teploty cínie jen zbytečně vystresují a následující týdny se ani nehnou. U teplot pod 10 °C jen cíniím žloutnou listy. Naučili jsme se tedy u cínií nepospíchat a tak je přesazujeme ven až klidně koncem května/začátkem června.

PŘEDPĚSTOVÁNÍ

U předpěstování v sadbovači vysejte 1 semeno do buňky sadbovače a zakryjte 2 - 3 cm substrátu. Doporučujeme zvolit co největší sadbovač, u nás používáme sadbovač 60, jelikož cínie jsou velmi choulostivé na kořenový bal, dopřejte jim tedy dost prostoru.

U cínií určitě neodkládejte přesazení, ideálně za 4 - 5 týdnů od výsevušup s nimi do záhonu. Pokud přesazení opozdíte a necháte sazenice přerůst, při přesazení narušíte kořenový bal a tento šok může způsobit, že z plnokvěté rostliny se stane zpět jednoduchá.

 

ZAŠTÍPNUTÍ

Zaštípnutí u cínií podpoří větvení a ve finále vám vytvoří mnohem hustější rostlinu, za které i sklidíte více stonků. Abyste si ušetřili práci, zaštípněte cínie rovnou v sadbovači a až poté přesazujte.

 

SPON

Cínie sázíme do záhonu ve sponu 20 cm od sebe. Nesnažte se cínie sázet blíže k sobě, jelikož pak zvyšujete riziko výskytu houbových chorob.

Pro cínie vyberte místo s co největším přísunem sluníčka. Sázejte do hlinité, písčité, humózní půdy s dobrou drenáží.

Jestli platí jedna univerzální rada pro cínie, je to — snažte je vyvarovat jakéhokoliv stresu. Nízké teploty, narušený kořenový bal, nebo nepravidelná zálivka, nebo málo živin, proto nezapomeňte pravidelně přihnojovat.

OPORA

Doporučujeme oporu, může být síť, kterou cínie budou prorůstat nebo jen provázek po obvodu záhonu.

 
Zdroj fotky: https://www.loukykvet.cz/ 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu