1 hodnocení

Orlíček Black Barlow

50 semen

Skladem (>5 ks)
Kód: 2097
59 Kč
Kategorie: Louky květ
Orlíček Black Barlow
Novinka Nemořeno

PĚSTOVÁNÍ

Orlíček doporučujeme pěstovat jako dvouletku, tzn. první rok v červnu/červenci/srpnu vysejete a na podzim zasadíte, další rok na jaře vám orlíček pokvete a sklidíte krásně dlouhé stonky. Jinak je orlíček samozřejmě trvalka, na stejném stanovišti vám bude kvést každý rok a zároveň se bude vysemeňovat. Jen je potřeba počítat s tím, že rostlina další roky nebude mít takovou energii jako rok první.

Pokud se tedy chystáte orlíček pěstovat primárně k řezu, pěstujte ho jako dvouletku a každý rok vysívejte znovu.

VÝSEV

Semena orlíčku mají obecně nižší klíčivost, proto doporučujeme do jedné buňky sadbovače vysít 1 - 2 semena. Sejte na povrch substrátu a zasypejte vrstvou vermikulitu. Nepropadejte panice, orlíčku trvá dlouho než vyklíčí! Může to být klidně 14 - 21 dní, než uvidíte první lístky.

Jakmile zaplní buňku sadbovače (4 - 8 týdnů), přesadíme si orlíček do květináčků (např. 7×7×8 cm, nebo 9×9×10 cm), necháme zakořenit a až poté přesadíme n a finální stanoviště.

STANOVIŠTĚ

Přesaďte ven ke konci léta, tak bude mít rostlina čas vytvořit si kořenový systém, než přijdou první mrazy. Přikrývat na zimu není nutné, orlíček je plně mrazuvzdorný.

Orlíček potřebuje nižší teploty ke kvetení, proto ho doporučujeme sázet do polostínu. Pokud ale zahradničíte v místech s chladnými jarními teplotami a udržíte rostliny zalévané, snesou i plné sluníčko.

 

Zdroj fotky: https://www.loukykvet.cz/ 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu